Perfekcyjnie wykonany manicure nie tylko wygląda fenomenalnie, ale jest też wyjątkowo trwały. Jego zdecydowanym przeciwnikiem jest lakier odpryskujący już po dniu czy dwóch. Nieraz wina tkwi w słabej jakości kosmetyku, jednak zdecydowanie częściej obarczyć nią trzeba zły sposób wykonania manicure. Jak się przed tym ustrzec? Wystarczą cztery proste kroki.

Po pierwsze: preparat odtłuszczający

Peggy Sage, silny preparat odtłuszczający do paznokci 11 ml

źródło: merlin.pl

Zawsze i wszędzie najważniejsza jest podstawa. W przypadku wykonywania manicure jest nią preparat odtłuszczający, który jednocześnie gruntuje powierzchnię paznokcia. Dzięki niemu tak baza, jak właściwy lakier trzymać się będą zdecydowanie mocniej. Jeśli pod ręką nie mamy odtłuszczacza, zamiast niego możemy zastosować zmywacz do paznokci, który również pomoże usunąć zabrudzenia oraz pozostałości po mydle czy kremach.

Po drugie: lakier podkładowy

źródło: niespodzianka.pl

źródło: niespodzianka.pl

Lakier podkładowy to coś, co działa na podobieństwo dwustronnej taśmy. Z jednej strony przylega on do płytki paznokcia i chroni ją przed powstaniem przebarwień, z drugiej zaś jego zastosowanie poprawia przyczepność lakieru kolorowego. W ten sposób trwałość lakieru zostaje znacznie przedłużona.

Po trzecie: lakier kolorowy

źródło: ladiva.pl

źródło: ladiva.pl

Aby lakier dobrze się trzymał zamiast jednej jego warstwy nałóż dwie, ale za to cieńsze. Dotyczy to tak intensywnych barw, jak i tych bardzo delikatnych ocieni. Zanim nałożysz drugą powłokę pozwól koniecznie wyschnąć dokładnie pierwszej. Dzięki takiemu dwuwarstwowemu pomalowaniu paznokcia lakier będzie dużo wolniej odpryskiwał.

Po czwarte: lakier nawierzchniowy

źródło: douglas.pl

źródło: douglas.pl

Nawierzchniowy lakier do paznokci nabłyszcza paznokcie, a także znacznie przedłuża trwałość lakieru kolorowego. Niektóre z preparatów nawierzchniowych przyspieszają też wysychanie produktów kolorowych, co znacznie przyspiesza wykonanie całego manicure. W opakowaniu z lakierem nawierzchniowym często znajduje się również mała pipetka, pomocna przy nakładaniu odpowiedniej jego ilości na paznokieć. W wybraniu najmodniejszego koloru lakieru pomoże ranking lakierów do paznokci.