Marka delia proponuje zieloną serię o nazwie Good Foot, przeznaczoną do pielęgnacji stóp, o co oczywiście powinniśmy dbać przez cały rok, ale często zaczynamy to robić na wiosnę i latem, kiedy stopy są częściej odkryte i pokazywane światu. W serii znalazło się serum regenerująco-zmiękczające z 25% mocznikiem, ziołowa sól do kąpieli stóp, krem odżywczy do stóp, krem na pękające pięty oraz krem regulujący potliwość stóp.

Serum regenerująco – zmiękczające

Zmiękcza naskórek stóp, który szczególnie twardnieje w okolicach pięt i poduszek palców. niweluje jego szorstkość i zmniejsza tendencję do pękania i rogowacenia. Regularnie stosowany przynosi ulgę zrogowaciałej i szorstkiej skórze. Dzięki niezwykle dużej koncentracji mocznika, aż 25%, preparat delikatnie złuszcza martwy naskórek oraz zmiękcza go regulując proces rogowacenia. Z kolei lanolina oraz kwas mlekowy niwelują szorstkość naskórka, zmniejszają tendencję do jego pękania i rogowacenia, a dzięki zawartości alantoiny i D-panthenolu pobudzana jest regeneracja skóry, a zaczerwienienia są łagodzone.

delia.pl

delia.pl

Ziołowa sól do kąpieli stóp

Ma działanie relaksujące, przynosząc stopom natychmiastową ulgę. Skutecznie usuwa zgrubienia i martwe komórki naskórka, a zawarte w soli środki myjące niwelują konieczność dodatkowego zastosowania mydła. Sól zawiera „Proactive Mint Complex” z ekstraktem z dzikiej wodnej mięty, który chroni skórę przed pękaniem i powstawaniem odcisków, a system „Antyseptic Protection” z ekstraktem z drzewa herbacianego działa antyseptycznie i zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.

delia.pl

delia.pl