Wiele osób odczuwa dyskomfort – zarówno fizyczny, jak i estetyczny spowodowany zrogowaceniem skóry na stopach. Takie zrogowacenie to nic innego, jak miejscowe płaty grubszej skóry niż normalnie. Zazwyczaj takie zgrubienia mają żółtawy kolor i są zlokalizowane na piętach i pod palcami. Zrogowacenia takie są wynikiem nacisku na stopę, która np. dźwiga zbyt duży ciężar ciała. W ten sposób skóra chroni się „produkując” zgrubienia. Zwykłe zrogowacenia nie wymagają leczenia, jednak dyskomfort estetyczny czy chociażby zaciąganie rajstop i skarpet niejednej osobie spędzają sen z powiek. Aby można było skutecznie usuwać takie zrogowacenia, nie trzeba koniecznie udawać się do salonu kosmetycznego.

Scholl.com.pl

Scholl.com.pl

Marka Scholl zaproponowała nowe, ciekawe rozwiązanie do zastosowania w domu. Jest to elektroniczny pilnik do stóp Scholl Velvet Smooth. Pozwala na usuwanie metodą elektroniczną zrogowaciałej skóry ze stóp w sposób szybki i nie wymagający wysiłku. Pilnik działa na podobnej zasadzie jak urządzenia wykorzystywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Używany przez jedną osobę, dla zachowania higieny, może być użyty do dwunastu razy. Po tym czasie wałek należy wymienić.

Scholl.com.pl

Scholl.com.pl

Pilnik ma ergonomiczny kształt i miękki uchwyt, dzięki czemu z łatwością dociera do każdego miejsca na stopie. Zatem dzięki pilnikowi elektronicznemu Scholl Velvet Smooth do stóp można uzyskać efekt profesjonalnego pedicure we własnym domu, oszczędzając czas i pieniądze.