Makijaż oczu ma za zadanie podkreślać wszystkie zalety kobiety. Dzięki niemu możemy zatuszować niedoskonałości i pozbyć się denerwujących defektów urody. Zanim jednak przejdziesz do malowania zorientuj się jaki makijaż pasuje do kształtu Twoich oczu. Bo właśnie dzięki tej wiedzy m.in. małe oczy mogą się „magicznie” powiększyć.

źródło: hellomagazine.com

źródło: hellomagazine.com

Kształt oka a makijaż

Posiadaczki tzw. kocich oczu mają z czego być dumne. Bowiem właśnie do takiego efektu dąży większość makijaży. Jeśli Twoje zewnętrzne kąciki oczu są osadzone nieco wyżej od wewnętrznych, jedyne co musisz zrobić to podkreślić ich egzotyczny wygląd. Zrobisz to malując środek powieki jasnym cieniem, natomiast na zewnętrzne i wewnętrzne kąciki wybierz z palety kolor ciemniejszy. Następnie rozetrzyj wszystko do góry, uważając jednak aby nie wyjechać cieniem poza kontur oka.

Gdy wszystkie kąciki oczu znajdują się na równej linii a powieka ma okrągły kształt, to Twoje spojrzenie może sprawiać wrażenie smutnego. Należy je wzmocnić i ożywić. Najlepiej zrobisz to za pomocą eyelinera, który wyciągnie Twoje kąciki w górę. Zrób kreskę tuż przy górnej linii rzęs (grubość dowolna, pamiętaj jednak, że im grubsza kreska tym bardziej teatralny efekt otrzymasz). Gdy dotrzesz do końca powieki pociągnij dalej kreskę, zmieniając kąt malowania i kierując eyeliner w kierunku brwi. Następnie mocno wytuszuj górne i dolne rzęsy.

Te z kobiet, które uważają swoje oczy za byt małe mogą je powiększyć za pomocą palety cieni. Aby Twoje spojrzenie nabrało głębi wykonuj makijaż stopniowo, zaczynając go od wewnętrznego kącika połóż jasny cień. Sukcesywnie przesuwaj się w stronę zewnętrznego kącika, nakładając coraz ciemniejsze cienie. Sama zobaczysz jak Twoje spojrzenie staje się coraz bardziej intrygujące.

Opadające powieki maluj jedynie w ich zewnętrznych kącikach. Jest to optyczny lifting, dlatego cień należy nakładać tam gdzie będzie widoczny po otwarciu powieki.
Bogaty wybór cieni do powiek oferuje porównywarka cen Okazje.info.pl.