Bez względu na to czy zajmujemy się profesjonalnie wizażem, czy posiadamy dużą ilość kosmetyków na własny użytek, dobrze jest mieć dla nich wyznaczone miejsce w domu, a także możliwość ich łatwego transportowania. Kosmetyki do makijażu można przechowywać w różny sposób – w łazience w zamykanej szafce, na półkach w pokoju, w plastikowych pudełkach czy niezliczonych kosmetyczkach. Uniwersalnym rozwiązaniem, jednocześnie pozwalającym na łatwy i szybki transport kosmetyków, a także ich uporządkowanie na co dzień, jest kuferek. W zależności od potrzeby może być on różnych wymiarów, jednak zawsze powinien być wykonany z twardego tworzywa lub np. aluminium. W środku niezliczone przegródki, szufladki, półeczki, najlepiej z plastiku. Ładnie prezentują się takie wyściełane materiałem, np. welurem, jednak nie są zbyt praktyczne przy kosmetykach – wystarczy, że wyleje się olejek, pokruszy puder i mamy problem z wyczyszczeniem wnętrza. A kuferek nie zawierający tkanin można wówczas szybko przetrzeć lub nawet włożyć pod prysznic, jeśli zabrudzenia są rozległe.

Przy znacznej liczbie kosmetyków i dużym kuferku, dobrze aby był on wyposażony w kółka i uchwyt do ciągnięcia, najlepiej rozsuwany – analogicznie jak w podróżnych walizkach. Takie kuferki mogą służyć do przechowywania kosmetyków do makijażu, do włosów, do pielęgnacji. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Występują w różnych wariantach kolorystycznych, a najpopularniejsze kolory to kolor aluminium, czarny i różowy. Najlepiej kupić gotowy kuferek – ich ceny nie są aż tak wygórowane. Szczególnie polecane rozwiązanie dla osób zajmujących się makijażem czy manicure profesjonalnie, udających się z usługą np. do klientów do domu.

Jeśli nie mamy aż tak dużo do przechowywania, możemy zadowolić się plastikowym pudełkiem z wieczkiem, w które włożymy mniejsze pojemniki, korytka czy porobimy przegródki, aby uporządkować nasze skarby.