W pracy, zwłaszcza tej biurowej, należy wyglądać elegancko i profesjonalnie. Dlatego też służbowy makijaż to rzecz, do której powinno się przywiązywać dużą wagę. Zaleca się, by taki make-up był stonowany i wręcz niewidoczny, a przy tym ukrywał wszystkie niedoskonałości cery i podkreślał naturalne piękno kobiety. Dzięki temu pokażemy się jako osoba rzetelna i kompetentna.

źródło: paulinakowalska.com

źródło: paulinakowalska.com

Podstawowe zasady służbowego makijażu

Makijaż do pracy zazwyczaj wykonujemy dość pospiesznie, ale mimo to musi on dobrze wyglądać na twarzy przez długie godziny. W związku z tym kosmetyki, których do niego używamy, powinny cechować się łatwością aplikacji i przedłużoną trwałością. Nie powinno być ich też zbyt wiele – w zupełności wystarczą podkład, korektor, puder, oraz delikatne cienie do powiek, kredka do oczu, tusz do rzęs i spokojna szminka bądź błyszczyk.

Przykładowy makijaż służbowy

  1. Na twarz nakładamy korektor oraz podkład, co pozwoli na ujednolicenie i zmatowienie cery. Tę bazę utrwalamy sypkim pudrem.

  2. Na powieki nakładamy jasnobeżowe cienie. Załamania powiek subtelnie podkreślamy bardziej wyrazistymi cieniami, ale nadal mającymi stonowane kolory. Zalecane są tu brązy, szarości czy „brudne” róże.

  3. Linię górnych rzęs podkreślamy używając miękkiej kredki do oczu. Po nałożeniu delikatnie rozcieramy kreskę. Linię dolnych rzęs podkreślamy spokojnym brązem. Same rzęsy zaś tuszujemy maskarą.

  4. Na policzki nakładamy cienką warstwę różu, zaś na usta – stonowaną szminkę lub cielisty błyszczyk.