Neutrogena to norweska marka kosmetyków, powstała już w 1930 roku, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości preparatów do pielęgnacji ciała, w oparciu o opracowaną przez siebie, tzw. Formułę Norweską. Formuła ta bazuje na wysokiej zawartości gliceryny, która ma wyjątkowe właściwości nawilżając i natłuszczające skórę. Uzupełnieniem formuły są składniki kojące – bisabolol, ochronne-witamina E, a także regenerujące –  witamina B5 i allantoina. Dzięki takiemu składowi, przesuszona skóra od razu odczuwa ulgę.

Źródło: www.malinanordycka.pl

Źródło: www.malinanordycka.pl

Nowością w ofercie marki Neutrogena jest kompletna linia kosmetyków pielęgnacyjnych, stworzona we współpracy z dermatologami, przeznaczona do pielęgnacji ciała w oparciu o składniki odżywcze maliny nordyckiej. Malina nordycka, czyli malina moroszka to niewielka krzewinka rosnąca na wilgotnych terenach tundry. Posiada owoce bezcenne ze względu na ich właściwości prozdrowotne, jak również rzadkość jej występowania. W naturze występuje w Norwegii, a także w Rosji, Kanadzie i na Alasce. Owoce maliny nordyckiej mają nad wyraz  silne właściwości antyutleniające, zawierają wiele witamin, jak np. witamina C. Mają w swoim składzie również wapń, magnez i kwasu benzoesowy. Kwitnące w sierpniu owoce zmieniają barwę z czerwonej na złotą, dlatego malina nordycka nazywana jest Złotem Skandynawii.

emulsjamalina

Źródło: www.malinanordycka.pl

Produkty Neutrogena z linii malina nordycka, dzięki unikalnemu połączeniu Formuły Norweskiej z wyjątkowymi właściwościami tej rośliny są idealnie kompatybilne z naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze, poprawiają poziom nawilżenia skóry i intensywnie ją odżywiają. W skład linii wchodzą odżywcze balsamy do ciała, kremy do rąk i stóp oraz sztyft do ust. Wszystkie produkty mają subtelny zapach i lekką konsystencję, która szybko się wchłania.