Manicure ombre jest nieprzerwanie modnym sposobem zdobienia paznokci. Szukając wskazówek co do jego wykonania najczęściej jednak mamy na myśli inny rodzaj manicure zwany gradientem. Poniżej informacje o tym, czym oba rodzaje różnią się od siebie.

Klasyczny manicure ombre polega na pomalowaniu każdego paznokcia na inny kolor, ale w obrębie tej samej gamy kolorystycznej, najlepiej w ustalonej kolejności – np. od najjaśniejszego do ciemniejszego. W ombre są zatem używane najczęściej różne odcienie tego samego koloru.

the-swatchaholic.com

the-swatchaholic.com

Z kolei gradient, to cieniowanie gąbeczką. Do wykonania takiego manicure potrzebny jest kawałek dowolnej gąbki. Przygotowujemy akcesoria – bazę, wierzch, oliwkę lub krem do zabezpieczenia skórek, zmywacz do paznocki do oczyszczenia oraz patyczek higieniczny lub mały pędzelek. I oczywiście wybrane lakiery do paznokci. Najoptymalniej jest wybrać 2-3 lakiery, chociaż osoby z bardzo długimi paznokciami mogą sięgnąć po więcej.

www.checkmynails.com

www.checkmynails.com

Wykończenie paznokci w stylu ombre lub gradientu wygląda bardzo efektownie, a wykonanie manicure jedną z tych technik jest prostsze niż się zazwyczaj wydaje. Potrzebna będzie odrobina cierpliwości i możemy uzyskać fantastyczny efekt.