Tusz to rzęs pozwala szybko poprawić wygląd. Można używać go samodzielnie lub wykończyć nim makijaż. Producenci mamią jednak coraz nowymi produktami i utrudniają jego wybór. Co powinien mieć dobry tusz ,a co jest tylko chwytem reklamowym?

źródło: iclipart.pl

źródło: iclipart.com

Wybór szczoteczki

Szczoteczka to pierwszy element, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę. Powinna gruba i może dopuszczać do sklejania rzęs. Cienkie i mające grzebyk nie są więc wskazane. Większość z nich nie rozczesuje oraz rozdziela dobrze włosków. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie warto wybrać wygiętą szczoteczkę. Dzięki niej rzęsy pomaluje się jednym pociągnięciem Prosta dosięgnie za to nawet drobnych włosków w kąciku oka.

Właściwości kosmetyku

Dobrze obejrzeć swoje rzęsy i zastanowić się czego im brakuje. Do długich warto wybrać pogrubiającą maskarę. Gęste, ale krótkie warto pomalować tuszem podkręcająco- wydłużającym. Właściwości kosmetyku powinno się dobierać do cech rzęs. Na rynku dostępne są zwykłe tusze i maskary wodoodporne. Ten drugi sprawdzi się, gdy rzęsą zagrażają wysokie temperatury i wilgoć. Pozwolą im dobrze się się prezentować i ochronią przed działaniem tych czynników.

Dobór koloru

Najbardziej uniwersalne są oczywiście czarne tusze. Pozwalają zaakcentować oko i nadają spojrzeniu wyrazistości. Do delikatnego podkreślenia nadają się brązowe maskary. Najbardziej naturalny efekt uzyska się malując rzęsy bezbarwnym kosmetykiem. Oryginalny i imprezowy wygląd uzyska się malując rzęsy kolorowym tuszem. Na przykład w kolorze niebieskim lub fioletowym.

Po przejściu wszystkich powyższych kroków można jeszcze zajrzeć do internetowych rankingów tuszów do rzęs, takich jak ten ze strony http://www.okazje.info.pl.