Piękne i zadbane paznokcie to nasza wizytówka, gdyż dłonie są zazwyczaj odsłoniętą częścią ciała, wystawioną na widok publicznych. Zatem zamiast tylko przycinać i opiłowywać paznokcie czy malować je lakierem, warto popuścić wodze fantazji i ozdobić je za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych naklejek lub szablonów.

Naklejki wodne BEAUTY BOP w formie kalkomanii, to  arkusik z naklejkami, które można stosować zarówno do zdobnictwa naturalnych paznokci jak i na akrylowe czy też żelowe. Można wtapiać je również pod żel i akryl. Aby użyć naklejek, należy wyciąć motyw, zmoczyć wodą, nałożyć na paznokieć i poczekać aż wyschnie, a następnie pokryć lakierem bezbarwnym lub żelem UV. Naklejki wodne można stosować bezpośrednio pod żel UV typu Gloss/Finish. Nie wystają ponad powierzchnię paznokci, świetnie przylegają do paznokcia i są bardzo efektowne. Rewelacyjnie wyglądają jako ozdoba stylizacji French. Każdy motyw jest osobno, na blisterku są pokazane różne możliwości układu na paznokciu.

Inter Vion samoprzylepne szablony do lakierów do paznokci, wielokrotnego użytku. Na każdym arkuszu znajdują się cztery sztuki naklejek z każdego z pięciu różnych fasonów, czyli łącznie 20 szablonów wielokrotnego użytku. Z jednego fasonu pozwalają na wykonanie zdobienia na paznokciach obu dłoni. Na suchy paznokieć nakładamy dowolny lakier i czekamy do jego pełnego wyschnięcia. Następnie naklejamy na paznokieć szablon i dobrze dociskamy. Wzorki malujemy lakierem, a szablonik zdejmujemy po wyschnięciu lakieru, a następnie paznokieć pokrywamy topem. Szabloniki można naklejać bezpośrednio na paznokcie pokryte żelem UV lub akrylem i zdobić od razu lakierami. Można również przykleić je do warstwy żelu UV/akrylu przed ostatnią warstwą nabłyszczającą – polakierować i pokryć powstałe wzorki żelem UV nabłyszczającym.

Inails special naklejki ażurowe białe to naklejki „skórki” na całą płytkę paznokcia. W zestawie znajduje się aż 14 naklejek w 7 różnych rozmiarach (po 2 sztuki z każdego rozmiaru). Naklejki można przyklejać na całą płytkę paznokcia, można również wycinać z nich fragmenty. Można stosować zarówno na naturalne paznokcie, jak i na paznokcie żelowane i akrylowe. Wybieramy odpowiedni rozmiar naklejki i odcinamy od arkusza. Odtłuszczamy cleanerem lub zmywaczem naturalną płytkę paznokcia (w przypadku nakładania naklejek na paznokcie żelowe lub akrylowe – wystarczy przemyć cleanerem), a następnie szczypcami lub pensetą zanurzamy w letniej wodzie wybraną naklejkę, nakładamy ją na paznokcie, dociskamy lekko, dopasowujemy brzeg naklejki do płytki, odcinamy nadmiar naklejki nożyczkami, a po wyschnięciu naklejki pokrywamy całe paznokcie lakierem bezbarwnym (najlepiej topem lub lakierem UV stal). Nie zaleca się pokrywania tych naklejek żelami UV nabłyszczającymi i innymi gdyż odspoją się razem z naklejką Naklejki położone na paznokcie żelowe lub akrylowe utrzymują się na paznokciu bardzo długo (nawet 2-3 tygodnie), położone na paznokciu naturalnym nieco krócej ( ale dłużej niż tradycyjny lakier).