Marka L’Oreal Paris prezentuje nowa linię kosmetyków o nazwie Ideal, przeznaczonych do oczyszczania różnego typu skóry – z różnymi problemami. W serii znajdziemy trzy typy płynów micelarnych oraz płyn do demakijażu oczu.

lorealparis.pl

Źródło: www.lorealparis.pl

Ideal Soft – dla skóry suchej i wrażliwej

Charakterystyczna cechą zarówno skóry wrażliwej, jak i suchej jest skłonność do odwadniania się, co z kolei zwiększa wrażliwość i powoduje uczucie ściągnięcia. Na skórze mogą nawet się pojawić odczuwalne, szorstkie plamy. Dodatkowo stan taki pogłębiają czynniki zewnętrzne oraz stres. W przypadku skóry skłonnej do przesuszania i podrażnień, niezbędny demakijaż staje się problemem, ponieważ zbyt agresywne potraktowanie skóry może przyczyniać się do pogłębiania niekorzystnego stanu cery. Stąd minimalistyczna i hipoalergiczna formuła płynu, zawierająca delikatne aktywne substancje oczyszczające, które rozpuszczają zanieczyszczenia dla idealnego demakijażu bez konieczności spłukiwania i pocierania. Płyn jest bezzapachowy, nie zawiera parabenów, dzięki czemu skóra nie odczuwa dyskomfortu. Działanie łagodzące ma zawarty w kosmetyku D-pantenol.

soft-visual-prd1

Źródło: www.lorealparis.pl

Ideal Glow – dla skóry normalnej i mieszanej, pozbawionej blasku

Stres, zanieczyszczenia środowiska, niewystarczająca ilość snu, a także starzenie się i odwodnienie – to wszystko przyczyny spowalniania naturalnego procesu złuszczania komórek na powierzchni skóry. Ich nagromadzenie natomiast jest jednym z czynników, które powodują, że skóra jest zmęczona, pozbawiona życia i blasku. Jej odpowiednie oczyszczanie jest zatem kluczowym etapem w odzyskaniu rozświetlonej cery i gładkiej, promiennej skóry.
Płyn usuwa wszelkie ślady makijażu i zanieczyszczeń, aby skóra była piękniejsza, a mleczko oczyszczające z tej samej linii, o lekkiej konsystencji oczyszcza twarz i oczy z wszelkich śladów makijażu. Kluczowym składnikiem kosmetyku jest LHA czyli kwas lipo hydroksylowy – cząsteczka opatentowana przez L’Oréal, ułatwiająca regenerację naskórka i wygładzenie powierzchni skóry.

glow-visual-prd1

Źródło: www.lorealparis.pl

Ideal Fresh – dla cery normalnej, w kierunku mieszanej

Skórę skłaniająca się w kierunku mieszanej to charakterystyczna strefa „T”, która zwykle świeci się i pojawiają się w niej rozszerzone pory. Z kolei skóra na policzkach i kościach policzkowych jest bardziej jednolita i gładka. W takim przypadku skóra powinna być oczyszczana raz lub nawet dwa razy dziennie, co pozwala się na pozbycie nie tylko makijaż, ale też zanieczyszczeń gromadzących się na powierzchni i w nierównych miejscach na skórze. Pomaga zapobiegać tworzeniu się niedoskonałości i jednocześnie delikatnie pielęgnuje skórę. Płyn oczyszczający do tego typu skóry tonizuje ją i intensywnie odświeża

fresh-visual-prd1

Źródło: www.lorealparis.pl

Całości dopełnia płyn do demakijażu oczu, wzbogacony w prowitaminę, który zapewnia perfekcyjny, a przy tym łagodny demakijaż, odpowiedni również dla osób z wrażliwymi oczami i noszących szkła kontaktowe.

SK30_1

Źródło: www.lorealparis.pl