Która z kobiet nie marzy o bujnych, błyszczących i nawilżonych włosach? Niestety, jest niewielki odsetek tych, które Matka Natura obdarzyła naturalnie olśniewającymi puklami. Czy jest więc sposób, aby samej to sobie zapewnić? Oczywiście, wystarczy wykorzystać jej dary, czyli olejki organiczne. Sposób ten jest w pełni naturalny, więc nie ma obawy o obciążenie, czy naruszenie struktury włosa. Dodatkowo, nakładanie na skórę głowy organicznych olejków może pomóc w walce z wieloma skórnymi dolegliwościami, jak łupież czy nadmierne wypadanie włosów.

wlosy

Wybór olejku do włosów

Warto obserwować swoje włosy i reagować na ich stan, aby metodą prób i błędów znaleźć ten idealny.

Do wyboru w bogatej gamie olejów, masz m.in.:

  • olejek kokosowy, który idealnie nada się do włosów przesuszonych, matowych i potrzebujących nawilżenia;
  • olejek migdałowy jest przeznaczony do włosów zniszczonych i suchych, świetnie je wygładza;
  • olej musztardowy ma działanie rozgrzewające, pobudza krążenie i nawilża suche włosy;
  • włosom mającym skłonność do przetłuszczania szczególnie pomocny może okazać się olejek laurowy, znany również ze swojej skuteczności w walce z łupieżem;
  • dla posiadaczek włosów kręconych polecany jest olej z orzechów makadamia, zapobiegający puszeniu się kosmyków i zapewniający głębokie nawilżenie włosom oraz skórze głowy.

Jak olejować włosy?

Nie ma nic prostszego. Można to robić na dwa sposoby, aplikując olej przed myciem bądź po, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli naszym włosom potrzebna jest głęboka regeneracja, olej nakładamy na włosy przed myciem. Wetrzyj wybrany olejek w skórę głowy, warto poświęcić na to chwilę czasu, wykonując delikatny masaż. W ten sposób odpręża się skórę głowy i pobudza cebulki włosowe, stymulując porost włosów. Następnie nałóż olejek na całą długość włosów, aż po same końcówki. Włosy obwiąż ręcznikiem, zapewni to wyższą temperaturę, wzmacniając działanie olejku. Tak przygotowane włosy należy zostawić na przynajmniej 30 minut. Jest to minimalny czas, którego potrzeba do tego, by olej zaczął działać. Po jego upływie wystarczy umyć głowę w taki sam sposób jak zawsze.

Drugim sposobem stosowania olejków jest nakładanie ich na włosy wcześniej umyte. Mogą być jeszcze wilgotne bądź całkowicie suche. Pomaga to w stylizacji włosów oraz zapobiega ich puszeniu. Chcąc zastosować olejek na już umyte włosy, należy wetrzeć kilka kropel od połowy włosów po końcówki. Unikaj nasady włosów, możesz je w ten sposób szybko przetłuścić, a przecież nie to jest Twoim celem.

Każda z kobiet ma inne włosy, a co za tym idzie inne potrzeby, może więc minąć trochę czasu zanim znajdziemy olej odpowiedni dla naszych włosów. Warto jednak poświęcić na to czas i cierpliwość, bo efekty olejowania są fenomenalne.