Manicure hybrydowy budzi podziw kobiet, ponieważ świetnie się prezentuje, a przy tym wygląda naturalnie. Lakier utrzymuje się nawet do miesiąca i nie odpryskuje. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić kilka godzin tygodniowo na dbaniu o paznokcie.
Przygotowanie do manicure hybrydowego wygląda tak samo jak w przypadku tradycyjnego zabiegu. W tym przypadku ważne jest jednak dodatkowe (delikatne) spiłowanie paznokcia, aby lakier został lepiej przyjęty oraz odtłuszczanie. Później następuje etap właściwy, czyli nakładanie kolejnych warstw. Pierwsza to baza, a druga – lakier, każdą z nich należy utwardzić przy pomocy lampy UV. Całość pokrywana jest nabłyszczaczem, który po kilku minutach zostaje zmyty.
Co jeszcze należy wiedzieć o „hybrydzie” zanim się na nią zdecydujemy? Na lakierze używanym do zabiegu można umieścić tylko delikatne zdobienia, więc nie wszystkie twoje fantazje zostaną zrealizowane, nie ma również możliwości przedłużania paznokci, czyli ich długość po hybrydzie jest taka sama jak przed, płytki są jednak o wiele bardziej błyszczące niż w przypadku tradycyjnego lakieru. Manicure możesz wykonać przy każdej długości paznokci (efekt będzie równie dobry). Dodatkowo zabieg nie osłabia płytek, więc możliwe jest wielokrotne powtarzanie. Jedynym mankamentem jest to, że usuwanie lakieru może się odbyć wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

iclipart.com

iclipart.com

Przeciwwskazania? Z hybrydą powinny pożegnać się wszystkie panie, które mają problemy z paznokciami. Dyskwalifikujące są wszelkie choroby, przebarwienia płytek oraz kruchość paznokci.