Marka Declare powstała pod koniec lat 70-tych dwudziestego wieku, w Szwajcarii, a jej oferta była skierowana do osób o skórze wrażliwej, wymagającej wyjątkowo delikatnych kosmetyków specjalistycznych. Kosmetyki są odpowiednio przebadane pod kątem dermatologicznym. Ze względu na to, że są przeznaczone do skóry wrażliwej, zapewniają optymalną tolerancję przez skórę wrażliwą, dzięki czemu będą odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, nie tylko wrażliwej. Nie wywołują podrażnień, mają delikatne działanie. Każdy kosmetyk został przebadany dermatologicznie, aby zapewnić optymalną tolerancję przez skórę wrażliwą oraz skuteczne, potwierdzone działanie.

W ramach marki dostępna jest również linia Stress Balance, która zawiera dodatkowo kompleks SRC (Sensitivity reducing complex), który redukuje wrażliwość skóry, a także wzmacnia funkcje ochronne skóry, łagodzi podrażnienia, wpływając na komfort skóry oraz redukowanie widocznych podrażnień i zaczerwienień oraz intensywnie chroni komórki, zapobiegając zniszczeniu komórek i przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek.

Skóra w okresie zimowym jest szczególnie wrażliwa na warunki atmosferyczne co powoduje, że mogą pojawić się z nią różne problemy, jak nadmierne przesuszanie czy zaczerwienienia i podrażnienia. Zimą skóra traci także dużo szybciej wilgoć, wiec staje się szorstka, mało elastyczna i łatwiej ulega podrażnieniom, a jej naturalne mechanizmy ochronne, zwłaszcza bariera lipidowa naskórka, słabną. Na ratunek podrażnionej skórze przyjdą właśnie kosmetyki marki Declare, które są niezwykle delikatne, hipoalergiczne, o neutralnym, niedrażniącym zapachu.