Zapewne nie raz gimnastykujemy się przed lusterkiem w łazience czy przedpokoju, albo wyciągamy małe lusterko kieszonkowe, żeby wykonać codzienny makijaż. Tymczasem jest to błąd, ponieważ nie mamy wówczas pełnej kontroli nad tym co dzieje się na naszej twarzy, szczególnie ze względu na zazwyczaj kiepskie oświetlenie lusterka. A przecież wykonując makijaż trzeba mieć na uwadze dokładność i jego wykończenie, bo na zewnątrz, w świetle dziennym makijaż musi być naturalny i niemalże niewidoczny.
Warto zatem zastanowić się nad kupnem lusterka kosmetycznego, specjalnie przeznaczonego do makijażu i innych zabiegów kosmetycznych. Takie lusterko ma zazwyczaj dwie strony – z lusterkiem zwykłym oraz powiększającym, aby można było dokładniej dojrzeć szczegóły.

Ważne aby lusterko było stabilne – miało nóżkę lub podpórkę, aby obie ręce można było mieć wolne. Sama zasadnicza część lusterka powinna być także ruchoma z możliwością ustawienia pod odpowiednim dla nas kątem.

Idealne lusterko kosmetyczne posiada także podświetlanie. Dzięki temu nie musimy szukać dobrze oświetlonego miejsca w domu czy ustawiać lampek biurkowych. Zawsze odpowiednie oświetlenie, w odpowiedniej barwie, bo to bardzo ważne dla naturalności makijażu, mamy pod ręką w lusterku. Takie dobrej jakości i dobrze pomyślane lusterko kosmetyczne może być idealnym prezentem dla kobiety, która na co dzień nakłada makijaż. Rożne modele można kupić tutaj.