Firma kosmetyczna Mincer powstała w 1989 roku, początkowo stanowiąc małe, rodzinne przedsiębiorstwo, produkujące głównie tusze do rzęs. W 1992 roku, dzięki nawiązaniu współpracy z francuskim inwestorem, powstała  nowa firma Mincer – Mona Liza Cosmetic France. Zapoczątkowało to rozbudowę firmy, pozwoliło na zakup profesjonalnych maszyn i urządzeń, a także zwiększenie zatrudnienia. Inwestycje umożliwiły również nawiązanie stałej współpracy z fachowcami branży kosmetycznej – powstało laboratorium badawczo-rozwojowe i laboratorium kontroli jakości oraz nowoczesna stacja demineralizacji wody. W czasie wieloletniej działalności firmy powstało wiele linii kosmetycznych, a jedną z nich jest seria pielęgnacyjna Marula Gold, stanowiąca kolejny krok firmy Mincer Pharma w kierunku poszukiwań najbardziej wartościowych naturalnych składników pielęgnujących skórę.

mincer.com.pl

mincer.com.pl

Seria kosmetyków zawiera cenne naturalne oleje posiadające znakomite właściwości pielęgnujące skórę. Olej Marula to kolejny po oleju arganowym skarb kontynentu afrykańskiego, który pozyskiwany jest z pestek niezwykle cennych i odżywczych owoców drzew rosnących w południowo -wschodniej Afryce zwanymi „drzewami słoni”.  Ciekawostką jest, że słonie potrafią przemierzać wiele kilometrów w poszukiwaniu swojego odżywczego i aromatycznego przysmaku. A okazuje się, że olej Marula jest świetnym źródłem naturalnych tokoferoli i jednonienasyconego kwasu oleinowego, znakomicie się wchłania, nie daje uczucia tłustości, uzupełnia braki ochronnego płaszcza lipidowego, zabezpiecza przed inwazją wolnych rodników powodujących przedwczesne starzenie się skóry. Olej ten tłoczony na zimno stosowany jest przez rdzenną ludność jako lekarstwo, a świat nauki i kosmetologii zaczerpnął z bogactwa medycyny naturalnej i zaproponował wprowadzenie oleju Marula do kosmetyków.

mincer.com.pl

mincer.com.pl

W serii znajdziemy kilka produktów, a wśród nich krem na dzień przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej i suchej, a także szarej, zmęczonej, ze skłonnościami do wiotczenia i łatwego tworzenia się zmarszczek. Właściwości Oleju Marula zostały wzmocnione kompleksem znakomitych olejków Makadamia, Oliwkowego, Monoi the Tahiti, Ostropestu Plamistego, które w zrównoważony sposób dbają o poziom nawilżania skóry. Z kolei ekstrakt z Rooibosa wspomaga działanie antyoksydacyjne i ochronę przeciwrodnikową. Krem pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek, odczuwalnie poprawia nawilżenie i komfort skóry, wygładza ją, a także sprawia, że skóra jest bardziej odporna, pełna energii i promienna. Podobne kosmetyki z olejkami można kupić na Okazje.info .