Marka Floslek to producent kosmetyków pomagających osobom o delikatnej i wrażliwej skórze, w osiąganiu zdrowego i pięknego wyglądu. To nowoczesne i bezpieczne dermokosmetyki, których receptury są oparte na bazie naturalnych surowców. W laboratoriach firmy powstają nie tylko kosmetyki przeznaczone do codziennego użytku, ale również specjalistyczne preparaty stanowiące uzupełnienie terapii stosowanych przez lekarzy dermatologów.

www.infoprzasnysz.com

www.infoprzasnysz.com

W ramach linii kosmetycznych nowością jest linia Mineral Therapy zgodna z naturalnym składem naszego organizmu. Składniki mineralne stanowią bowiem aż 4% masy ciała, przez co ich niedobór ma bardzo duży wpływ na wygląd i kondycję skóry. Jeśli brakuje jakiegoś składnika, niezbędna staje się odpowiednia suplementacja. Linia Mineral Therapy od Floslek bazuje na składnikach aktywnych pozyskiwanych z głębin morskich, uzupełniając niedobór mikroelementów oraz substancji odżywczych w skórze, a dzięki kombinacji unikalnych składników aktywnych, skutecznie zwalczając efekty starzenia.

W składzie kosmetyków z tej linii znalazł się między innymi atlantycki mech perłowy czyli naturalna alga czerwona nazywana roślinnym silikonem, która dzięki przystosowaniu do ekstremalnych warunków klimatycznych posiada nieograniczoną moc regeneracji i jest bogata w mikroelementy i sole mineralne. Zaopatruje skórę także w mikrokolagen, który wypełnia nawet głębokie i utrwalone zmarszczki, a także spowalnia procesy starzenia. Drugi składnik preparatów z serii Mineral Therapy to glinka kaolinowa, wydobywana u brzegów Morza Śródziemnego w Katalonii, bogata w mikroelementy i sole mineralne, głównie w krzem, wapń, magnez, sód i potas. Te właściwości glinki powodują, że odbudowuje ona gospodarkę mineralną skóry i uzupełnia niedobór substancji odżywczych.

www.e-fiore.pl

www.e-fiore.pl

Dodatkowo intensywnie oczyszcza skórę i stymuluje jej dotlenienie, delikatnie matuje ją i ściąga oraz pobudza syntezę kolagenu i elastyny. W kosmetykach nie zabrakło też oleju arganowego zwanego złotem pustyni, który jest bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe, polifenole oraz witaminę E, przez co wspaniale odmładza skórę, ujędrnia i uelastycznia oraz odżywia i pielęgnuje, a dzięki obecności witaminy E chroni ją przed wolnymi rodnikami. Całości dopełnia kwas hialuronowy posiadający zdolność wiązania wody w naskórku, dzięki czemu silnie i długotrwale nawilża i przenika do głębszych warstw, wypełniając zmarszczki i bruzdy, widocznie wygładzając skórę i zmniejszając ilość płytkich zmarszczek, a także poprawiając jędrność i elastyczność skóry oraz liftingując ją.