Twoje włosy już dzień po umyciu wydają się być nie do końca świeże? Na ten problem cierpi bardzo wiele osób. Podpowiadamy więc, jak w prosty i szybki włosów poradzić sobie z przetłuszczającymi się kosmykami.

źródło: wp.pl

źródło: wp.pl

Jeśli Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, myj je delikatnymi szamponami ziołowymi. Najbardziej polecane składniki to algi, skrzyp, rozmaryn, pokrzywa zwyczajna i szałwia. Dzięki nim produkcja sebum zostanie uregulowana. Łagodząco wpływają one też na samą skórę głowy.

Zamiast ziołowego szamponu możesz zrobić domową płukankę ze świeżej pokrzywy. Roślina ta jest wyjątkowo bogata w takie aktywne substancje jak wapń, magnez, olejki eteryczne, żelazo oraz witaminy K, B2, C czy A, które regulują pracę gruczołów łojowych. Aby przygotować płukankę należy zalać garść pokrzyw litrem wody zagotować. Używamy jej do ostatniego płukania włosów.

Gruczoły łojowe, także te znajdujące się w skórze głowy, największą aktywność wykazują w porze nocnej. Dlatego też włosy najlepiej myć rano, zaraz po wstaniu. Trzeba również pamiętać, że włosy z tendencją do przetłuszczania się zazwyczaj są suche na końcach, w związku z czym te fragmenty nie potrzebują nakładania na nie odżywki

Wysoka temperatura to coś, co znacznie nasila łojotok. Dlatego też podczas mycia włosów zrezygnuj z używania gorącej wody na rzecz tej letniej. Podczas suszenia również lepiej nastawiać suszarkę na chłodne powietrze, które może i powoduje nieco dłuższe suszenie, ale przy tym chroni włosy.

Przetłuszczające się włosy nie lubią także nadmiaru żelu czy pianki. Po pierwsze zatykają one gruczoły łojowe, deregulując ich pracę, po drugie – same w sobie sprawiają, że włosy wyglądają na nieco tłustsze.