Marka Dove słynie ze swoich niezwykle delikatnych i skutecznych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Oferuje jednak również szampony i inne produkty do pielęgnacji włosów – odżywki, maseczki czy mgiełki. Szczególna linia kosmetyków do pielęgnacji włosów jest przeznaczona do włosów cienkich, delikatnych, a przy tym pozbawionych lekkości. Jest to Dove Oxygen & Moisture. W tej serii dostępnych jest kilka typów kosmetyków, przy czym podstawowym jest  szampon, który natychmiast rozprasza się na włosach, delikatnie je myje, dodając im objętości. Zawiera on składnik nawilżający i technologię Oxyfusion, czyli lekkie składniki pielęgnujące połączone atomami tlenu, dzięki którym nawilża i pielęgnuje włosy przy każdym myciu. Szampon nadaje włosom sprężystość i naturalną objętość. Nanosi się go w niewielkiej ilości na mokre włosy, spienia i spłukuje.

idoveyou.pl

idoveyou.pl

Aby osiągnąć lepsze rezultaty, zaleca się stosowanie tego szamponu wraz z odzywką z tej serii. Odżywka Dove Oxygen & Moisture przeznaczona jest także dla włosów cienkich, delikatnych, pozbawionych lekkości. Ma lekką formułę, która delikatnie wygładza włosy bez obciążania. Nanosi się ją na umyte, mokre włosy omijając ich nasadę, a następnie spłukuje.

idoveyou.pl

idoveyou.pl

Dodatkowo można użyć sprayu z tej serii, który ma formę lekkiej mgiełki, unoszącej włosy u nasady i dodającej im do 95% więcej objętości w stosunku do włosów przetłuszczonych. Pozostawia włosy odbite od nasady, puszyste i pełne objętości. Jeśli zastosujemy tę mgiełkę na włosy mokre, podniesiemy je u nasady dodając puszystości. Jeśli z kolei zastosujemy na włosy suche, zapewnimy im dodatkową porcję nawilżenia w ciągu dnia. W celu nadania objętości rozpylamy spray u nasady włosów na całej powierzchni głowy, a następnie wmasowujemy palcami i układamy.  Nie wymaga spłukiwania.

idoveyou.pl

idoveyou.pl

Ciekawym kosmetykiem z serii jest lekki suflet do włosów Dove Oxygen & Moisture, który pełni funkcję nawilżającej maski do włosów i z łatwością rozprasza się we włosach i głęboko nawilża cienkie i delikatne włosy bez ich obciążania. Głęboko nawilża, pozostawiając włosy gładkie i jedwabiste, posiada lekką, napowietrzoną formułę specjalnie zaprojektowaną dla potrzeb cienkich włosów, przy czym ich nie obciąża. Suflet nakładamy na mokre włosy, pozostawiamy na 3 do 5 minut, a następnie dokładnie spłukujemy.

idoveyou.pl

idoveyou.pl