Wiosną wszystko budzi się do życia, my również nabieramy ochoty do działania, do dbania o swój wygląd. Propozycją od Lambre na powitanie wiosny jest makijaż w odcieniach nude, ale z mocnymi akcentami, zatem nie będzie on nudny i aż tak neutralny. Już od dłuższego czasu makijażystów fascynuje make up, którego nie widać. Propozycja od Lambre wpisuje się w te trendy proponują elegancki nude z wyraźnym akcentem, np. w postaci mocnych ust w kolorze marsala albo smoky eyesw różnych odcieniach.

materiały prasowe

materiały prasowe

Zaczynamy od lekkiego podkładu. W makijażu na wiosnę twarz promienieje i błyszczy – skóra ma mieć promienny i rozświetlony wygląd. Dominującą barwą mają być cieliste beże, delikatne brązy, naturalne róże. Wszystko dziewczęce i lekkie. – ma być dziewczęco, a podkład ma być lekki. Mocnym akcentem może tu być kreska na powiekach, ale nie czarna a kolorowa  – niebieska albo w kolorze fluo, np. oranżowa. Bardzo ważny będzie też odpowiedni korektor, który zawsze trzeba mieć w torebce.

Przy tak delikatnym podkładzie możemy postawić na mocny akcent w postaci makijażu ust, pod warunkiem, że makijaż oczu pozostanie delikatniejszy i bardziej neutralny. Jeśli bowiem postawimy na wyraziste oczy np. w makijażu smoky eyes, wówczas usta pozostać muszą naturalne, delikatnie muśnięte pomadką lub błyszczykiem. Jeśli malujemy usta wyraziście, modnym odcieniem są kolory marsala czyli bordo złamane brązem, ale również nieśmiertelna, klasyczna czerwień i modna od kilku sezonów fuksja. Tej wiosny raczej rezygnujemy z konturówki do ust. Wykończeniem makijażu w odcieniach nude są mocne, szerokie i naturalne brwi.