Marka Klorane opiera swoje kosmetyki na naturalnych wyciągach roślinnych. Ma też propozycję dla osób, których bolączką są cienkie włosy, którym brakuje objętości, zatem ciężko z nich ułożyć piękną fryzurę. Powstała dla nich linia kosmetyków do pielęgnacji włosów na bazie włókien lnu, która łączy w sobie naturalność i najnowsze technologie stosowane w kosmetyce.

klorane.com.pl

klorane.com.pl

Włókna lnu zawierają dużo śluzu, dzięki czemu włosy stają się gładkie i puszyste, a fryzura nabiera kształtu, przy jednoczesnym zachowaniu jej lekkości i nadaniu objętości. Do tego linia ma bardzo ładny, naturalny, kobiecy zapach. Len ma obecnie szerokie zastosowanie, nie tylko w kosmetyce. W formie przędzy lnianej jest wykorzystywany do produkcji tkanin, a len oleisty uprawiany jest ze względu na nasiona o wysokiej zawartości oleju i białka. Z kolei w przemyśle spożywczym śluz wytwarzany przez nasiona lnu może zastępować gumę arabską. Do tego len wykorzystuje się w medycynie naturalnej, a także w kosmetyce – ze względu na jego właściwości przeciwstarzeniowe i łagodzące. Śluz lniany chroni włosy i dodaje im objętości, przez co doskonale nadaje się do pielęgnacji włosów.

klorane.com.pl

klorane.com.pl

W linii do włosów cienkich i pozbawionych objętości znalazły się trzy kosmetyki – szampon, balsam do włosów oraz odżywka bez spłukiwania. Dzięki zawartości lnianego śluzu, który naturalnie osłania włosy i dodaje im objętości już od nasady szampon może być podstawą pielęgnacji cienkich włosów – myje je i ułatwia rozczesywanie, nie obciążając włosów cienkich i pozbawionych objętości. Włosy są gładkie i puszyste, a fryzura zyskuje kształt, lekkość i objętość. Po umyciu włosów szamponem z lnem, nadzy nanieść na nie balsam i pozostawić na około 2-3 minut, a następnie spłukać. Potem osuszone włosy należy spryskać odżywką bez spłukiwania.