Prepat Sculptra to świetny sposób na lifting bez użycia skalpela. W jego skład wchodzi bowiem kwas polimlekowy, który jest bardzo pomocny w procesie korekcji nawet głębokich zmarszczek. Właściwe efekty zabiegu z użyciem Sculptry widoczne są po około czterech-sześciu tygodniach od jego wykonania, a pozytywne rezultaty utrzymują się nawet do trzech lat.

sculptra2

źródło: estetyczna.eskulapretkinia.pl

Dla kogo zabieg preparatem Sculptra?

Preparat Sculptra przeznaczony jest do zwiększania objętości skóry, zwłaszcza do korygowania skórnych zagłębień, zmarszczek, fałd, blizn i innego rodzaju bruzd powstających w wyniku starzenia się cery. Co ważne, zabieg na bazie omawianego specyfiku nie tylko likwiduje pojedyncze zmarszczki, ale przede wszystkim całościowo podnosi kondycję skóry. Warto więc go przeprowadzić wtedy, gdy cera naszej twarzy jest pomarszczona i cienka, fałdy nosowo-wargowe – głębokie, a policzki – zapadnięte i zwiotczałe. Zaleceniem do przeprowadzenia zabiegu są także duże zmarszczki między ustami i nosem, na policzkach, na podbródku i w kącikach ust.

sculptra1

źródło: dermamed.com.pl

Jak działa zabieg preparatem Sculptra?

Zabieg preparatem Sculptra odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym z nich pod powierzchnię skóry wprowadza się polimlekowy kwas, który niemal od razu wypełnia istniejące zmarszczki. Kolejna faza widoczna jest po paru dniach, kiedy to uwidacznia się właściwy efekt zabiegu, czyli kompleksowa poprawa kondycji skóry.

Podkreślić trzeba, że efekt zabiegu uzyskiwany jest nie poprzez wstrzyknięcie implantu, a poprzez naturalną stymulację syntezy kolagenu, którą wzmacniają cząsteczki kwasu polimlekowego. Zapewnia to długotrwały efekt i brak skutków ubocznych dla skóry.